Pakkumine, millest ei saa loobuda! Heimar Lenk kutsub kohtingule

 (1)
Pakkumine, millest ei saa loobuda! Heimar Lenk kutsub kohtingule
Foto: Riho Semm

"Ükskord ometi on mul aega vaadata tagasi nooruspõlve muusikale, milles iga silp ja meloodia on seotud armastuse, mälestuste ja kaunite hetkedega," ütleb Põlvas elav endine Riigikogu liige Heimar Lenk (72) ühe hingetõmbega. Ta valmistab ette romantilist, kümneosalist Vikerraadio saadet "Kuldrandevuu".

"Pean ütlema, et olen sukeldunud nii hingeliselt, et olen muutunud isegi seeläbi õrnaks ja väga tundlikuks, kuna olen eas, kus tahan vaadata elule tagasi ja tunda muusika kaudu justkui oma kunagisi suuri tundeid uuesti," räägib Heimar.

Endine raadio- ja telemees imestab, et on endaealiste seas üks väheseid melomaane, kellel jaksu, teadmisi ja suurepärane plaadikogu, tänu millele ta saab pakkuda vanemale põlvkonnale nende noorusaja muusikaga seotud mälestusi. "Igaüks kannab tervet elu kaasas ennekõike läbi muusika ja just muusika avab vanemas eas laeka, mida tänane muusika ei suuda, sest raadiojaamad mängivad kommertsmuusikat, millega neil, kes olnud noored 1950–60ndatel, ei ole mingit sidet. Aga meie keskel elab palju neid, kelle suured tunded just sellesse aega jäid," lisab Heimar.

Riigikogusse mitte valituks osutunud Heimar jätkab arvatavasti ka Tallinna TV "Meediakeskpunkti" autori ja saatejuhina.