Paljastatud päevikumärkmed: kuidas reageeris Hillary Clinton tegelikult abikaasa truudusetusele?

 (35)
Paljastatud päevikumärkmed: kuidas reageeris Hillary Clinton tegelikult abikaasa truudusetusele?
Foto: Pablo Martinez Monsivais, AP

Kunagise Ameerika ühendriikide presidendi Bill Clintoni armuafäär Valge maja noorukese interni Monica Lewinskyga võib olla küll ajaloo hämarusse vajunud, ent seoses hiljuti pinnale kerkinud salajaste dokumentidega paljastuvad aastatetaguse skandaali põnevad detailid — näiteks see, kuidas reageeris alati vaoshoitud ja väärikas Hillary Clinton oma abikaasa üleaisalöömisele.

CNN kinnitab, et toimetuse valdusse sattunud dokumendid on tõesed ja vahendab, et nende kohaselt olla proua Clinton nimetanud Lewinskyt "nartsissistlikuks hulluks" ja tundis, nagu oleks ta kaotamas olukorra üle kontrolli. Päevikuvormis esitatud märkmete järgi otsustas Hillary truudusetule abikaasale andestada, kuna pidas juhtunut selle tagajärjeks, et lühikese aja jooksul olid surnud Billi ema, Hillary isa ja nende ühine hea sõber Vince Foster.

Hillary kirjeldab afäärist teadasaamise hetkel oma tundeid järgmiselt: otsekui puuga pähe saanud, murtud südamega ja maruvihane. "Ahmisin õhku, hakkasin nutma ning karjusin Billi peale: Mis mõttes? Mida sa praegu ütlesid? Mida sa silmas pead? Miks sa mulle valetasid?" seisab kirjades.