Palju õnne! Prints Charles’il ja Camillal on tinapulm, kuningaks ja kuningannaks britid neid aga ikkagi eriti ei taha

 (17)
10 aastat täis!
Prints Charles ja Camilla
Prints Charles ja CamillaFoto: Alastair Grant, AP

Eile, 10. aprillil täitus prints Charlesil ja Camillal abiellumisest 10 aastat. Skandaalse paari omavahelised soojad tunded on teada juba ajast, mil Charles kadunud Dianaga abielus oli ning britid pole selgelt armastusest printsessi vastu tänaseni Cornwalli hertsoginnat päris omaks võtnud. Ka kahtleb suur osa britte, et Charles kuningaks peaks saama.

The Daily Mail kirjutab, et viimaste uuringute järgi leiab vaid 43% brittidest, et Charles troonile peaks saama.

40% küsitletuist leiab, et Charles peaks end tagandama ning laskma troonile oma vanema poja Williami ja tema kõrvale kuningannaks abikaasa Kate'i.

Lausa 55% britte on kindlameelselt vastu Camilla kuningannaks saamisele, poolt 32% ja küsimuse suhtes nõutud 13%. Siin on siiski 10 abieluaasta jooksul märgata edasiminekut, sest veel 2005. aastal oli Camilla vastu meelestatud koguni 73% brittidest.

Kuningliku perekonna liikmete järjepidevalt monitooritud populaarsuse reitingud näitavad, et suurim toetus kuulubki Charlesi poegadele Williamile ja Harryle (mõlemal 79%). Nende järel tuleb 78% hertsoginna Kate ning alles siis 77%-ga kuninganna Elizabeth II. Charlesi populaarsus on 53% ja Camilla oma 34% peal.