Palju õnne! Täna peab viiekümnendat sünnipäeva Onu Bella

 (11)
Palju õnne! Täna peab viiekümnendat sünnipäeva Onu Bella
Foto: Ilmar Saabas

Surematute hittidega nagu "Bella paradiis", "Ma võtsin viina" ja "Seksikas poiss" end kurikuulsaks laulunud Onu Bella tähistab täna viiekümnendat sünnipäeva.

Onu Bella, passi järgi Igor Maasik, on sündinud 19. septembril 1961. aastal Tartus. Onu Bella on eesti muusik ja meelelahutus-tegelane. Ta õppis Tartu 2. ja 5. Keskkoolis, lõpetas Tartu Ülikooli füüsika-keemiateaduskonna 1985.a. Ta oli keemiaõpetaja Narva 2. Keskkoolis, kuni 1992. aastani Tartu Konservitehase insener-keemik ja varumis-osakonna juhataja, edasi vabakutseline, vahendab Vikipeedia.

Bella on olnud tegev ansamblites Öörahu, Provints (1990–1991), stuudioprojektis Onu Bella (1992–1995; 1998). 2005. aastal moodustas ansambli Onu Bella Band. Tuntud raadiohääl kunagises Tartu Raadios, Paide Järva Kukus ja praegu Põlvamaal Marta Raadios (programm “Vox Humana muusika”).

Ta on näidelnud teatris “Vanemuine” ja Narvas rahvateatris. Töötab õhtujuhina ja diskorina, mängib põhiliselt 70-80ndate rock- ja popmuusikat. 2010. aastal kirjutas autobiograafiliste sugemetega kirjandusteose “Ma võtsin viina," mille kohta on mees öelnud, et see on ilukirjandus, kus on palju fiktsiooni ning obstsöössusi.

Onu Bella on olnud pikemates suhetes äritegelase Krista Raidma-Stromsvagiga ja füsioterapeut Sirje Penjamiga.

Onu Bella- Paradiis

Onu Bella- Ma võtsin viina

Rannap Roostevaba maailm

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.