Pankrotti läinud moekunstnik Ülle Pohjanheimo teenis ametlikult vaid 430 eurot kuus

 (3)
Pankrotti läinud moekunstnik Ülle Pohjanheimo teenis ametlikult vaid 430 eurot kuus
Ülle Suurhans-PohjanheimoErakogu

Värske Eesti Ekspress avaldas pika ja põhjaliku loo Eesti säravaimat seltskonda, sh president Kersti Kaljulaidi riietanud ning äsja pankrotti läinud maksupetturist moekunstnik Ülle Pohjanheimo-Suurhansu kohta, tuues välja, et hinnatud moekunstniku kuupalk oli vaid 430 eurot kuus ehk väikseim lubatud palgamäär Eesti Vabariigis.

Ta teenis isegi vähem kui keskmine õmbleja (palgad.ee andmetel 481 eurot), aga proua Pohjanheimo on ju oma ala tipp, maailmatasemel disainer, kirjutab ajakirjanik Sulev Vedler oma loos.

Ekspressi andmetel oli tema tööandjaks on osaühing Amerone, mida juhib ja omab 33aastane ­Tanel Suurhans, proua Pohjanheimo poeg eelmisest abielust.

Amerone peab veebikülge pohjanheimo.com. Tema nimi seisab metalsel sildil Rüütli tänava majal, kus töötab Pohjanheimo moeateljee. Aastaaruande kohaselt töötas firmas mullu keskmiselt seitse töötajat. Keskmine brutopalk oli 573 eurot. Firma möödunud aasta tulud olid 164 000 eurot ja kasum alla 1700 euro.

"Ehk lugupeetud moekunstnik Pohjanheimo teenis vähem kui mõned kolleegid. Usute seda tõesti? On see võimalik?" küsib Vedler.

Loe tervet artiklit värskest Eesti Ekspressist.