Peaminister Jüri Ratas vajus "Sangareid" vaadates nostalgia hõlma: Viru Hotellist selliseid kaadreid enam ei saa

 (11)
Peaminister Jüri Ratas vajus "Sangareid" vaadates nostalgia hõlma: Viru Hotellist selliseid kaadreid enam ei saa
Jüri Ratas, Karin RatasFoto: Pressimaterjal

Täna esilinastus hoogne seikluskomöödia "Sangarid", mille tegijad tõid vaatajateni mälestusi, meenutusi ja kaadreid Nõukogude Eestist ja kirevatest lääne 80ndatest aastatest. Üritusel oli kohal peaminister Jüri Ratas, kes avaldas Publikule, et ka tema viisid nähtud kaadrid tagasi lapsepõlve.

"Tore film oli, piisavalt huumorit, piisavalt neid kaadreid, mis meenutasid mulle endale lapsepõlve ja toonast Tallinna linna," tõdes Ratas. "Ma arvan, et päris paljud Eesti perekonnad saavad samamoodi öelda, et nende tädi, onu, lähisugulased olid Rootsis (kuhu põgenesid ka filmitegelased ise - toim) ja loomulikult kummardus näitlejatele väga hea töö eest."

Samuti oli peaminister vaimustuses filmivaatajani jõudnud 80ndate mentaliteedist: "See mõte, mis oli toodud, et kui siit Eestimaalt pääseb ära, siis avaneb vabadus, eks sellist reaalsust oli väga paljudel siit minejatel, see eeldas ikka suurt tööd."

Elamust pakkusid ka infotehnoloogiliste lahenduste läbi filmis näidatud pildid: "Viru Hotellist selliseid kaadreid me enam ei saa. Vanasti olid ju ka marsad ja tuli oodata number 11-t, et sõita Nõmmele. Need olid kindlasti sellised kohad, mis tuletasid meelde toonaseid hetki."