Peeter Oja purjuspäi rooli istumisest: kõigil on oma suuremad ja väiksemad miinused

 (15)
"Need näod kõlavad tuttavalt" esitlus
Foto: Taavi Sepp

Eelmise suve lõpus purjus peaga poodi alkoholi juurde ostma sõitnud ja selle käigus mitu avariid teinud näitleja ja koomik Peeter Oja sõnas intervjuus "Vikerhommikule", et igal inimesel on suuremad ja väiksemad miinused, pigem ei tohi minevikku kinni jääda.

"Inimene elab oma elu edasi, ei saa ju minevikku kinni jääda. Kõigil on oma suuremad ja väiksemad miinused. Eks meeldib jälle üles võtta, aga see oleneb jälle, kellele meeldib. Ega see Ojasoo asi ka kuhugi välja ei viinud. Ainult tõi esile väljendi nagu kanakarja kambakas, millest ka kasu midagi ei ole. Eks see nokkimine kajastub ka eestlase huumorimeeles, mis on ka väga eriline, aasiv, tögav ja lõõpiv," ütles Oja viidates 104 kirjale, mis Tiit Ojasoo vastu presidendile läkitati.

Augustikuu viimase päeva hilisõhtul tegi Peeter Oja purjuspäi mitu avariid. Mees vahistati koduhoovis ja ta pidi veetma öö kainestusmajas. Järgmisel päeval määrati Ojale kiirmenetluse korras ka karistus. Politseinikele väitis Oja, et ta oli ära joonud kõigest paar džinni toonikuga.

"Ma lihtsalt tahan vabandada kõigi ees ja ütlen, et mul on väga piinlik selle pärast. Kahetsen ja rohkem pole mul öelda midagi," sõnas Oja toona TV3 uudistele arestimajast välja astudes.