PIKK NIMEKIRI: Pettumus, kohtuotsus, tagakiusamine, äri! Eesti avaliku elu tegelastel on poliitikukarjääri hülgamiseks väga kirevaid põhjuseid

 (19)
PIKK NIMEKIRI: Pettumus, kohtuotsus, tagakiusamine, äri! Eesti avaliku elu tegelastel on poliitikukarjääri hülgamiseks väga kirevaid põhjuseid
Foto: Delfi kollaaž

Endine telenägu Enn Eesmaa tunnistas alles hiljuti antud intervjuus uskumatu prohvetlikkusega, et kui ta oleks teadnud, kuidas rahvas poliitikutesse suhtub, poleks ta iial oma telekarjääri hüljanud. Nüüd, kõigest mõned päevad hiljem, teatas samuti teletegemiste poolest tuntud poliitik Mihkel Raud oma teravatest mõtetest tulvil blogis, et justnimelt sellel põhjusel lahkub ta nii parlamendist kui erakonnast — kui oled poliitik, siis rahvas ei pea sinust lugu! Põhjuseid, miks poliitikast eemalduda, on Eesti avaliku elu tegelastel aga rohkesti ning Publik valmistas toreda popurrii rohkem või vähem staažikatest poliitikutest, kelle lahkumise lood ning väljaütlemised on olnud iseäranis värvikad.

Anvar Samost Foto: Karli Saul

Endine Postimehe ajakirjanik ja BNSi juht Anvar Samost evis põlise ajakirjanikuna IRLi ridades parlamenti kandideerides kindlasti palju vajalikku know how’d, kuidas üks tõeliselt hea poliitik käituma peaks. Vaatamata ponnistustele jäi ta aga valimistel parlamendist välja ja otsustas oma üürikese õnnekatsumise varakult lõpetada.

“Naasen erialasele tööle. Vana arm ei roosteta,” sõnas Samost 2015. aasta märtsis Delfile ning kinnitas, et tal on selge plaan, kuidas edasi minna. See vastas ka tõele, kuna nüüdseks on Samostist saanud ERRi veebiuudiste peatoimetaja.