Probleemsed silma alt ära? Kristiina Heinmets-Aigro tahab halvasti õppivad lapsed internaatkooli saata

 (449)
Täiendatud! Heinmets-Aigro: vabandan, kui tegin inimestele haiget
Kristiina Heinmets-Aigro
Kristiina Heinmets-AigroFoto: Kalev Lilleorg, Pressimaterjal

Keskerakonna ridades riigikokku kandideeriv eksmiss Kristiina Heinmets-Aigro leiab, et "ühiskonnale vastuvõetamatult tegutsevad lapsed" peaks juba esimeses klassis koolist kõrvaldama ja internaatkooli saatma, et teised "halbade mõjude alla ei satuks".

Heinmets-Aigro kirjutab Buduaaris, et elukohajärgsete koolide klasse ja õpetajaid peab kaitsma nende laste eest, kelle tunnistustel on pooled ained kahed, mistõttu on praegune süsteem vale ja koolil peaks olema võimalus neid õpilasi internaatkooli saata.

Ta leiab et internaatkoolide süsteem "teistmoodi õpilastele" peaks olema mõeldud nii probleemsetest peredest lastele, puudulike hinnetega lastele kui ka erivajadustega lastele.

Ühisesse süsteemi suunab ta eelkõige probleemsetest peredest ja puudulike hinnetega lapsed, kellele koolivorm on kindlasti tasuta ja pikapäevarühmas saaksid nad koos koduseid ülesandeid teha. Ta lisab, et lapsed peaks kooli määrama vastavalt kolmele süsteemile, mille kohaselt saavad nad koju, kas õhtul, nädalavahetusel, kui kodu liiga kaugel on, või ainult koolivaheaegadel ja erivajadusel.

Öötundidel Delfi toimetusele saadetud kommentaaris palus Heinmets-Aigro vabandust, kui tema "terminite kasutus oli ebaõnnestunud ning tegi inimestele haiget".

"Erivajadustega lapsed ja nende vanemad vajavad riigilt suuremat tuge, ka koolis. Just seda lihtsat, kuid vajalikku põhimõtet pidasin pikaaegse hoolekogu esimehena ja kolme lapse emana silmas, kui sellel teemal paar nädalat tagasi kirjutasin," kirjutas ta.

Seotud lood:

"Minu soov oli tõstatada teema, kus paljud minuga kohtunud inimesed tunnevad, et saame siin koos paremini ja pöörata enam tähelepanu kitsaskohtadele. Vabandan südamest, kui selle olulise eesmärgi edastamine ja minu terminite kasutus oli ebaõnnestunud ning tegi inimestele haiget. See ei olnud kindlasti minu soov. Minu soov on ja jääb, et arutaksime neid küsimusi ja leiaksime parimad lahendused kõikidele lastele ja pakuksime vajalikku abi nendele, kes seda vajavad."

Pikka artiklit loe Buduaarist.