PUBLIKU EKSKLUSIIV: Epp Petrone reisipäevik, 2. osa: kodune Horvaatia


Kirjanik, ajakirjanik, kirjastaja ja kivipoodnik Epp Petrone oli mullu oktoobri lõpul oma viieaastase tütre Mariaga nädalasel Vahemere kruiisireisil. Ligi 2500 reisijat mahutava kruiisilaeva teekond algas ja lõppes Veneetsias, külastati Türgit, Horvaatiat ja Kreekat. Reisi vältel kirjutas Epp paralleelselt ka oma uut raamatut “Lastekirju”.

“Epp ja Maria Vahemere kruiisil” on lõbus viieosaline reisipäevik. Videotes kohtame Eppu ja Mariat seiklemas kruiisilaeval ja erinevates riikides. Reisipäeviku teine osa viib ema ja tütre Horvaatiasse.

“Kogu eelnenud suvi ja sügis olid mul möödunud intensiivse töö tähe all, nii et ootasin väga puhkust. Olin varem Visbys ja Stockholmis minikruiisidel käinud, seega kujutasin ette, kuidas endale laeval liikuv kodu saadakse,” rääkis Epp. “Mu Ameerika sugulased-tuttavad on käinud mitmel pool kruiisidel, nii lõunameredel kui ka näiteks Alaskal, Norras, siinsamas Tallinna-Peterburi vahel. Ka viieaastane Maria mäletas varasemast laevaga sõitmise tunnet: ümara aknaga kajutit, narivoodit ja mängutuba. Nii et ootasime ühest küljest laevaelu ja teisalt oli hea teada, et saab ühe nädalaga ja väikese vaevaga ära käia Itaalias, Kreekas, Türgis ja Horvaatias. Mul oli ka nii-öelda kirjaniku huvi, et milline seltskond laevale koguneb ja nädalaks väikese omaette maailma formeerib.”

“Laevas tekkis kiirelt kodune tunne — juba esimese päeva õhtuks hakkasime Mariaga kajutit oma toaks nimetama. Ja samas ei pidanud eriti muretsema millegi pärast. Meenus, kuidas kirjanik Vladimir Nabokov elas elu lõpuni hotellis, sest ei temal ega ta toimetajast naisel polnud aega endale päriskodu korraldada. Mõttega mängides: jah, niimoodi saab täitsa palju aega endale…inspiratsiooni ka jaguks, nõnda võiks kas või pika ümbermaa- ilmakruiisi veeta, kui kusagilt miljoni võidaks. Nii nagu küla hoiab lapse ära, hoiab ka laev lapse ära, ja harib ka. Ma sain selle kruiisi vältel nokitseda mitme raamatu kallal, mis nüüd veebruaris ilmuvad.”