PUBLIKU EKSKLUSIIV: Epp Petrone reisipäevik, 3. osa: Tuhkatriinu kingakesed ja lendavad vaibad

 (1)

"Epp ja Maria Vahemere kruiisil" on lõbus viieosaline reisipäevik. Videotes kohtame Eppu ja Mariat seiklemas kruiisilaeval ja erinevates riikides. Reisipäeviku kolmas osa viib ema ja tütre Türki.

Kirjanik, ajakirjanik, kirjastaja ja kivipoodnik Epp Petrone oli mullu oktoobri lõpul oma viieaastase tütre Mariaga nädalasel Vahemere kruiisireisil. Ligi 2500 reisijat mahutava kruiisilaeva teekond algas ja lõppes Veneetsias, külastati Türgit, Horvaatiat ja Kreekat. Reisi vältel kirjutas Epp paralleelselt ka oma uut raamatut “Lastekirju”.

"Kogu eelnenud suvi ja sügis olid mul möödunud intensiivse töö tähe all, nii et ootasin väga puhkust. Olin varem Visbys ja Stockholmis minikruiisidel käinud, seega kujutasin ette, kuidas endale laeval liikuv kodu saadakse,” rääkis Epp. “Mu Ameerika sugulased-tuttavad on käinud mitmel pool kruiisidel, nii lõunameredel kui ka näiteks Alaskal, Norras, siinsamas Tallinna-Peterburi vahel. Ka viieaastane Maria mäletas varasemast laevaga sõitmise tunnet: ümara aknaga kajutit, narivoodit ja mängutuba. Nii et ootasime ühest küljest laevaelu ja teisalt oli hea teada, et saab ühe nädalaga ja väikese vaevaga ära käia Itaalias, Kreekas, Türgis ja Horvaatias. Mul oli ka nii-öelda kirjaniku huvi, et milline seltskond laevale koguneb ja nädalaks väikese omaette maailma formeerib."