PUBLIKU SUVERETSEPT: Grammatika maitset ei riku! Hardi Volmer tutvustab oma lemmikrooga, mille kirjapilt talle endalegi raskusi valmistanud

+ lisatud video!

Publikul avanes võimalus läheneva Õllesummeri raames veeta lõbus tunnike vanameister Hardi Volmeri seltsis ning kuna Hardi on teada-tuntud hobikokk, kellele meeldib erinevaid maitsekombinatsioone katsetada, läks jutt kiiresti toiduvalmistamisele — muusik ja filmimees soostus lahkelt üht oma lemmikroa retsepti ka Delfi lugejate-vaatajatega jagama!

"Hakkasin oma vanas kustuvas mälus sorima ja meenus tore reis Iisraeli ja üks munaroog, mis pärineb Lähis-Idast. Nimeks tal šakšuka," tutvustas Hardi. "Hommikul peab aga natuke rohkem aega olema!" manitses ta.

Vajalikud koostisosad (kogused enda äranägemise järgi):
sibul
küüslauk
ingver
sool-pipar
suhkur
munad
või/oliiviõli
tšilli
maguspaprika (või letšo)
värske tomat (või tomatipüree)
sügava põhjaga haudepann

Valmistamine: Hakid sibula peeneks, viskad pannile kas oliivõli või võiga praadima. Kuniks sibul klaasistub, hakid küüslaugu ja lisad sekka. Maitsestad tšillipulbri või värske tšilliga. Hakid tomati ja magusa paprika peeneks ja paned pannile. Kui on kiire, sobib ka purgiletšo ja poes müüdav tomatipüree. Lisad ingverit, soovi korral jalopenot või vedelaid salsasid. Lisad soola-pipart, kindlasti ka suhkrut, et hapukat maitset tasandada. Hautad sügavas haudepannis kuniks maitsed on segunenud ja siis viskad munad sekka hauduma (peavad jääma terveks ja ideaalis munakollane veidi vedelaks).

Head isu!