PUBLIKU VIDEO: Kuuendat korda emaks saav Mailis Reps: kui ma ei saa tööle pühendada vähemalt poolt oma tähelepanust, siis tuleb uus haridusminister otsida

 (114)

Eesti haridus- ja teadusminister Mailis Reps on tegus naine, kes on alati suutnud edukalt ühendada oma töö- ja pereelu. Tema perekonda on peagi taas lisa oodata ning ka sel korral lubab naine rabada nii kaua tööd, kuni tema tervis lubab.

“Hetkel on nii PISA konverentsid kui ka muud haridusteemad, mis vajavad tähelepanu ja nagu kindlasti kõik teavad, siis me tegeleme ka eelarve kokkupanekuga, millest ei saa haridusminister kuidagi kõrvale jääda,” sõnas Reps Publikule antud intervjuus. “Nii kaua, kuni tervis vastu peab, nii kaua ma toimetan edasi. Põhimõtteliselt on mul siin noor inimene ise otsustamas, millal tema siis ilmavalgust näeb ja oma asju hakkab ajama.”

Mailis Reps on abielus lätlasest Agris Repšsiga, kes töötab Riias vandeadvokaadina. Nende peres kasvavad Richard (sündinud 2004), Elizabeth (sündinud 2006), Karl Robert (sündinud 2007), Henry Roger (sündinud 2011) ja Frederick (sündinud 2014). Naise jaoks on eriti rõõmusaks uudiseks see, et neljale poisile ja ühele tüdrukule tuleb lähiajal tüdruk lisaks: “Kunagi ei tohi nii öelda, sest alati ootame me tervet last, aga peab ütlema, et juba paari viimase lapsega oli väike lootus, et ikka tüdruk võiks ka tulla meie poistekampa.”

Tegemist on ainsa poliitikuga, kes on saanud ministriks oleku ajal lapse ning sel kevadel ajalugu kordub. Reps on tuntud selle poolest, et kaua ta kodus püsida ei suuda ja võimaluse korral on ta pärast lapse sündi kiirelt oma tööpostile naasnud, ent hetkel ta oma järgmisi tegemisi ette ennustada ei oska: “See oleneb ka, mis meeleolus laps on, sest minu esimene poeg oli väga kapriisne. Olin seitse kuud ainult kodus ja ainult temaga, sest ta ei maganud kellegi võõra juuresolekul ja peamiselt nõudis oma ema tähelepanu. Nüüd järgmised on väga erinevad olnud — tüdruk, kes ministriajal sündis, otsustas esimesel poolaastal vist kõik päevad maha magada ja oli uskumatult rahulik,” nentis minister, et näiteid on olnud erinevaid.

Seotud lood:

“Vaatame lapse pealt ja sellest tulenevalt teen ma järgnevad otsused, aga loomulikult eesistumise ajal on meil väga põnevaid haridus- ja noorteüritusi. Olen peaministrile korduvalt öelnud, et juhul kui ma näen, et ma ei saa nendes osaleda ja ei saa sinna pühendada vähemalt poolt oma tähelepanust, siis tuleb ka uus haridusminister otsida,” lausus Reps lõpetuseks.

Vaata lähemalt Publiku videost!