PUBLIKU VIDEO: Näitlejad meenutavad pisarsilmi lahkunud kolleege: Lembit oli minu jaoks see vanem kolleeg, kes aitas ja hoidis mind

 (11)

Tänavu on teatrimaailma tabanud juba mitu ränka hoopi. Meilt on viimaste nädalate jooksul võetud tervelt kolm armastatud näitlejat. Publik tegi teatriauhindade galal juttu Kalju Komissarovi, Tõnu Mikiveri ja Lembit Ulfsaki kolleegidega, kes meenutasid lahkunuid ilusate sõnade ja mälestustega.

"Ma tean, kui oluline on see, kui tuleb noor näitleja teatrisse, et tal oleks vanemaid kolleege, kes teda hoiaksid ja aitaksid," mõtiskleb parimaks lavastajaks tituleeritud Hendrik Toompere jr. "Lembit oli mulle väga lähedane inimene. Lembit oli minu jaoks see vanem kolleeg, kes aitas ja hoidis mind sellest ajast peale, kui ma teatrisse tulin."

Ka Märt Avandi tõdes, et lahkunud kolleegidega on ühised ametiteed kokku jooksnud, neist kõige lähedasemaks saadi aga Ulfsakiga. "Lembitut ma imetlesin piiritult. Kui ma ütlesin, et Mait Malmsten on kõige parem näitleja Eestis, siis seda sellepärast, et Lembitut enam pole. Ta oli ikka tõeline staar."

Mälestused Lembit Ulfsakist võtsid silmad märjaks ka Anne Veesaarel, kellega on kokku puututud nii teleekraanil kui lavalaudadel. "Ääretult väärtuslik inimene," hüüdis näitlejale järgi Veesaar.

Millised mälestused kolmest armastatud näitlejast jäävad saatma nende kolleege, kuuled liigutavast videost!