Raadiotäht vaimsest ahistamisest: rahustasin end tihti, mõeldes, et see pole kriitika, kui keegi teeb tapmis- või vägistamisähvardusi


Aili Sture
Aili Sture Foto: erakogu, Aili Sture

"Teadsin, kuidas see välja näeb, aga enda peal seda kogeda on hoopis midagi muud – sina oled see sihtmärk, keda tahetakse teha maatasa," räägib Sky Plusi soovisaatejuht Aili Sture Kroonika veergudel hirmsast ahistmisloost, mis polnud füüsiline, vaid ehk hullemgi - vaimne ja kauakestev.

"Kui varem olin hästi seltsiv ja suhtlesin vabalt, siis nüüd jälgin inimesi pigem kaugemalt. Olen kinnisem ja võib-olla tundun ka kurjem kui varem, sest tunnistan, et muutusin sellega tõsisemaks," räägib naine, kuidas see kogemus teda muutis.

"Mäletan, enda rahustamiseks mõtlesin tihti, et see pole kriitika, kui keegi teeb sulle tapmis- või vägistamisähvardusi, mainides kirjades, et ta teab, kus sa töötad ja mis ajal. Ma tõesti ei julgenudki kuskil liikuda. Vaatasin pidevalt üle õla ning kasutasin tihti transpordina taksot, sest kartsin üksi liikuda. Päevad olid selles mõttes erinevad, kord kartsin rohkem, kord vähem. Kui oleksin lasknud end tema ähvarduste tõttu maha suruda, oleks ta saanud ju selle, mida tahtis."

Loe SIIT pikemalt Aili vaimse vägivalla lugu ja vaata, milliseid võtteid ahistaja kasutas ning mida talle kirjutas.Aitäh vastamast ja head loosiõnne!
Rannap Roostevaba maailm