Rahutu Eerik-Niiles Kross rabeles "Kolmeraudses" nii, et kaamerameestel oli raske teda pilti püüda

 (286)
Eerik-Niiles Kross "Kolmeraudses"
Eerik-Niiles Kross "Kolmeraudses"Foto: Delfi/Eesti ajalehed

Eilses TV3 „Kolmeraudses" Mihkel Rauale intervjuu andnud Eerik-Niiles Krossi kehakeel tekitas mitmetes vaatajates küsimusi. Nimelt kõikus justkui kogenud poliitik pidevalt ette- ja tahapoole ning isegi kaamerameestel oli tema pilti saamisega kohati raskusi.

Vastates Raua küsimusele erakonnavahetuse kohta, ütles Kross (seljatoele nõjatudes): „Miks nüüd? Siin on ka, jättes kõrvale selle puhtalt võib-olla valimistehnilise ajastuse, mis on, noh, kahju, et see sellisel ajal on, aga me oleme Eestiga ja (ettepoole kallutades) Eesti poliitikaga sellises momendis praegu, sellises perioodis, et ma arvan, et äkki tuleb sellest ka mingisugust kasu (seljatoele nõjatudes)."

Vastates Raua küsimusele, kas IRL ja Reformierakond on verivaenlased, eriti pärast seda kui IRL vahetati „järgmise puudli" ehk SDE vastu, vastas Kross (seljatoele nõjatudes), et „Minu meelest on see täiesti fookusest väljas. Minu jaoks on (ettepoole kallutades) kõige suurem oht praegu Eestile see, et me saame kevadel Keskerakonna valitsusse (seljatoele nõjatudes). Noh, arvatavasti mitte Edgar Savisaart peaministriks, aga mingisugusel moel Keskerakond valitsusse (kohendab end), kui see kampaania, mis praegu käib, niimoodi edasi läheb, on üsna tõenäoline. Praegu me tegeleme (sügab pead) kõride närimisega, meie närime sotside kõrisid, ma ütlengi meie, et ma olen tegelikult praegu veel mentaalselt sellises kahe erakonna vahelises tsoonis, et ma eee, (itsitades) kollektiivselt Reformierakond ja IRL. Ja muidugi, IRL võitleb, me oleme valinud, eriti IRL ja Reformierakond, ongi hakanud valima vastastikku teineteist nagu põhikonkurendiks, põhivastaseks, ja see on tegelikult ohtlik, sest minu arvates kõige parem valitsus, mis saaks praegu olla - sa võib-olla ei ole sellega nõus, eksole - on (kummardub ettepoole) IRLi ja Reformi (naaldub seljatoele) valitsus, ehk see sama nii-öelda vana valitsus."Aitäh vastamast ja head loosiõnne!