Raimo Kägu selgitas, miks ta Eestist ära kolis: ma ei suutnud enam

 (14)
Muinastulede öö Ihasalus
Kristiina Ojuland ja Raimo KäguFoto: Ingrid Veidenberg

Endise välisministri Kristiina Ojulandi elukaaslane Raimo Kägu selgitas, miks ta Eesti Itaalia vastu välja vahetas.

Raimo Kägu (65) ja Kristiina Ojuland (54) naasid Itaaliast veebruari lõpus, napilt enne seda, kui sealsed võimud eraldasid viiruse leviku tõkestamiseks muust maailmast suure osa Põhja-Itaalia provintse.

Raimo elab muidu viiruse põhikoldes Põhja-Itaalias Barolo veinimaadel. Ettevõtja elukaaslaslane resideerub peamiselt Eestis, imekaunis Ihasalus. "Mina ei suutnud enam elada külmas ja niiskes merenurgas nimega Ihasalu," on Raimo seltskonnaveergudel korduvalt kurtnud. "Talved olid väljakannatamatud, sest mere ääres ulub ju kogu aeg jahe tuul."

Loe pikemalt Õhtulehest.

Raimo Kägu sattus neli aastat tagasi Itaaliasse elama tänu supermodell Carmen Kassi emale Koidu Põdrale. Nüüd käib ta Eestis nagu külas, sest süda ja hing asuvad kauni vaatega mäe otsas, kus ta peab hotelli nimega Villa Ada.

LOE KA: Raimo Kägu miljonivaate-villa Itaalias pähklisalude keskel: mina suren siin ikka eestlasena, aga ma teen endast oleneva, et tuua sellele linnakesele kasu

Seotud lood:

Carmen Kassi ema Koidut teab Raimo Kägu (64) juba aastaid – Kaberneeme aegadest, kui Kägu oli sealse sadama omanik ja Koidul oli mere ääres maja. Ühel hetkel müüs Koidu oma merevaatega maja maha, ostis kodu hoopis Itaaliasse Piemonte maakonda ja kutsus Raimo külla.

"Hommikul seal ärgates nägin vaadet, mis mu ees avanes, ja jäin tummaks – sain aru, et olin jõudnud õigesse kohta," ütles Raimo eelmise aasta septembris Kroonikale.

Ta sirutab ilmse rahuloluga oma jalad Villa Ada terrassil välja ja naudib nüüd oma isiklikku hingematvat vaadet – viinamarjaväljad ja palmid laiuvad nii kaugele, kui silm ulatub ning silmapiiril raamivad vaadet mäe otsas asuva Alba linna katused ja kirikutornid. Selge ilmaga paistavad Raimo terrassile ära ka Alpide lumised mäetipud – siis ei ole see enam miljoni-, vaid triljonivaade. Seda teavad need, kes seda haruldast täiesti pilvitut hetke Kägul Itaalias külas käies on tabanud.

Raimo Kägu selgitas ka siis Eestist lahkumise põhjusei. "Teatud vanuses inimesed ei taha veel Eestist lõplikult ära tulla, sest neil on seal palju tegevust," peab Kägu silmas noori, "aga minu jaoks polnud Eesti enam huvitav. See ühiskond ei sobinud mulle enam. Ilmastik on üks asi, aga on ka teine põhjus – olen aktiivne inimene ja sotsiaalselt nõrga närviga. Mulle ei meeldi, kui nõrgemale liiga tehakse. Kui keegi norib ja kiusab," jutustab Kägu.

Kiusatakse ja noritakse ikka Toompea tasemel ja viimaseks piisaks lahkumisotsuse küpseks saamisel oli Rahva Ühtsuse Erakonna kokkukukkumine.

Rannap Roostevaba maailm