Reet Oja meenutab palgalõhet teles: "aga nad on ju mehed!" See öeldi täiesti siiralt ja rahulikult välja

 (8)
Presidendi vastuvõtt ERMis. Fotostend. EV100
Presidendi vastuvõtt ERMis. Fotostend. EV100Foto: Karin Kaljuläte

2006. aastal lahkus Reet Oja televisioonist ja pole pärast seda soovinud anda ühtegi intervjuud, homme aga võib teda üle pika aja taas ETV ekraanil näha.

"Mulle korduvalt öeldi, kui küsisin – ma olin ka ju teatud perioodidel peatoimetaja –, et teised saavad nii palju ja ma võiks ka: "Aga nad on ju mehed." See öeldi täiesti siiralt ja rahulikult välja. Tol ajal polnud selles midagi imelikku ja leiti, et see on loomulik," meenutab Oja "Ringvaates" näidatud intervjuukatkendis.

"Meie põhiprobleem televisioonis algusaastatel, kui mina siia tulin, aastal 1978, oli see, et inimestel ei olnud kodus telefone ja meil ei olnud autosid. Jooksin ise ja viisin stsenaariumeid, panin ukse vahele ja mõtlesin, kas ta saab selle kodus kätte, millal tal on salvestus," meenutab Oja, kuidas kaheksakümnendatel teletöö käis.

""Kitsa kinga" sketši filmimiseks oli ülekandejaama vaja rohkem kui kaks tundi, aga meile anti kaks ja see tuli ära teha. Tahtsime teha metsas sketši, kus Ojapets toob jõulukuuske, aga me ei saanud metsa sõita. Leidsime Haaberstist, kus praegu on elurajoon, ühe metsatuka ja tegime seal ära," meenutab Oja.

Intervjuu jõuab ETV ekraanile kolmapäeva õhtul kell 20.30!

Rannap Roostevaba maailm