Rein Rannap pääses surmasuust: hea, et me ei kukkunud alla Genova sillalt, kust me üle sõitsime

 (31)
Rein Rannap pääses surmasuust: hea, et me ei kukkunud alla Genova sillalt, kust me üle sõitsime
Foto: Karin Kaljuläte

Augusti keskpaigas varises Itaalias Genovas kokku kiirteel A10 umbes 50 meetri kõrgusel asunud sild ja hukkus mitukümmend inimest. Samast sillast sõitsid vaid nädal enne üle Rein Rannap ja Eve Aus.

"Mul oli kaks nädalat kõrghetke, kui käisin Itaalias puhkamas," meenutab Rein Rannap värskes Kroonikas oma suve eredaimaid seiku. "Ülejäänud aja tegin arvuti taga tööd. Mul on palju tegemist oma kolmetunnise mahuka autorikontserdiga, mis toimub 29. septembril Alexela Kontserdimajas. Seal teeb kaasa üheksa solisti, nende seas Kadri Voorand, Lenna Kuurmaa, Tõnis Mägi, Ott Lepland, Ivo Linna jt. Pean sinna üle neljakümne uue seade tegema. Nii mahukat ettevõtmist ei ole mul veel olnud. Tööd on hommikust õhtuni, neli kuud puhtalt."

"Reisi kõrghetkest rääkides võiksin öelda, et hea, et me ei kukkunud alla Genova sillalt, kust me üle sõitsime," lisab maestro. Vaid nädal enne kohutavat katastroofi sõitsid Eve ja Rein üle nüüdseks hävinud silla. "Pärast mõtlesime õudusega sellele tagasi," ütleb Eve.

"Situatsioon oli selline, et me sõitsime seal õhtul pimedas kihutava bussijuhiga," seletab Rein. "Mina istusin bussijuhi taga ja vaatasin, kui hullumeelselt ta sõidab."

Loe lähemalt värskest Kroonikast!