Riigikogu liige Enn Eesmaa: Mati Talvik oli erakordne nähtus ka maailmatelevisioonis

 (53)
100 aastat Eesti Maanõukogu otsusest
Riigikogu aseesimees Enn EesmaaFoto: Andres Putting

Täna saadeti viimsele teekonnale telelegend Mati Talvik. Ajakirjanik Vahur Kersna märkas ärasaatmisel, et puudusid paljud võimu ja valitsuse inimesed, kes oleks võinud ärasaatmisel kindlasti olla. Nende seas ei saanud ärasaatmisel osaleda ka poliitik ja Talviku kauaaegne kolleeg Enn Eesmaa.

Mehed töötasid õlg õla kõrval aastaid. "Saime kokku 1968. aastal. Mati oli erakordne nähtus isegi maailmatelevisioonis. Ma ei usu, et üheski riigis oleks kedagi sarnast vastu panna," ütles Eesmaa.

LOE LISAKS: Vahur Kersna Mati Talviku ärasaatmisest: häbi ja piinlik, et kohal polnud ühtegi ringhäälingunõukogu liiget, ministrit, linnajuhti ega presidenti

Eesmaa sõnul ei saanud ta kahjuks ärasaatmisel osaleda, sest tal oli täpselt kell 12 arsti vastuvõtt. "Mul oli see aeg ammu kokku lepitud ja Mati ärasaatmine algas samuti kell 12," ütles Eesmaa. Ta lisas, et kohtus hommikul ka Voldemar Lindströmiga, kellel oli samuti arsti vastuvõtt. Eesmaa väitel jõudis Lindström aga hommiku poole telemajast läbi käia.

LOE LISAKS: ERRi nõukogu esimees Rein Veidemann: tähtis on osata mälestada inimest ka siis, kui me ei viibi matusel

Seotud lood:

"Ma ei tahaks hästi uskuda, et keegi jättis meelega minemata. Eks igal ühel on oma põhjus ja nii mõnigi võib olla väga üllatav," ütles Eesmaa Kroonikale. Samas nendib mees, et võib-olla noorema põlvkonna tegijate jaoks jäi Talvik kaugeks, sest ta oli viimastel aastatel aktiivsest teletööst eemal. "Nüüd on uued staarid-legendid," ütles Eesmaa.

Eesmaa arust on imeline ka see, et Talvik töötas niivõrd kaua. "Praegu on karjäärid lühikesed. Eestis on veel inimesi, kes töötavad aastakümneid, aga mujal maailmas pole midagi sarnast," lisas mees.