Rohkem kui 70 miljonit teeninud Avicii oli suure südamega! Mees annetas pidevalt heategevuseks ja aitas näljaseid

 (24)
Rohkem kui 70 miljonit teeninud Avicii oli suure südamega! Mees annetas pidevalt heategevuseks ja aitas näljaseid
Scanpix

Eelmisel reedel ootamatult lahkunud elektroonilise muusika superstaar Avicii teenis oma lühikese karjääri jooksul umbes 70 miljonit dollarit, kuid siiski oli mees helde ja annetas tihti raha heategevuseks, vahendab Iltalehti.

Kuigi Avicii lõpetas väga tulusa tuuritamise juba kaks aastat tagasi, oli ta oma tiheda kontsertperioodiga kokku kogunud kenakese varanduse. Sisse tõid raha ka hitid nagu "Wake me up", "Hey Brother", "Levels".

Avicii sõnas 2013. aastal valminud dokumentaalfilmis, et kui inimesel on rohkem raha, kui tal vaja, siis on mõistlik ja inimlik see raha edasi anda neile, kes seda rohkem vajavad.

"Ükski inimene ei vaja nii palju raha. Ma märkasin seda kohe siis, kui palju teenima hakkasin, et ma tegelikult ei vaja nii palju!"

Üks organisatsioon, kellele Avicii annetas, oli SVT Radiohjälpen Rootsis. See organisatsioon on tegutsenud juba pea 100 aastat ning aastate jooksul on nad toetanud erinevaid abivajajaid. Näiteks 2013. aastal toetati Aafrikas nälga kannatavaid inimesi.

2012. aastal käis Avicii USA-s tuuril, mille kõik piletitulu läks heategevuseks, et aidata USA-s nälja käes kannatavaid inimesi.

"Nälg on kõikjal, ka USA-s. Ma olin šokeeritud, kui nägin, et kui paljud inimesed USA-s nälgivad!"