Šahh ja matt! Katrin Lust kavaldas üle ravitseja Veet Mano, kes püüdis teleajakirjanikule mainekujunduslikku lõksu seada

 (4)
Šahh ja matt! Katrin Lust kavaldas üle ravitseja Veet Mano, kes püüdis teleajakirjanikule mainekujunduslikku lõksu seada
Foto: Priit Simson

2016. aastal väitis Katrin Lust "Kuuuurijas", et ameeriklasest ravitseja Veet Mano juhendamisel lõpetas blogija Kadri Luik vajalike ravimite võtmise ning suri. Mano heidab ette, et saade tõmbas kriipsu peale tema karjäärile ning püüab nüüd Lustile lõksu seada.

"See saade hävitas mu," põhjendab Mano kohtusaalis põhjust, miks mees soovib Lustilt välja nõuda 45 000 eurot valuraha. "See polnud ajakirjandus, vaid teadlik katse Veet Manod hävitada!" jääb määritud nimega ravitseja endale kindlaks.

Juhul, kui Mano peaks saavutama kohtuvõidu, soovib mees annetada valuraha erinevatele heategevusorganisatsioonidele, sealhulgas vähiravi toetuseks. Säärase žestiga näitab Mano tahtlikult või mitte, justkui ravitseja kohtukaotuse korral jääksid vähihaiged ilma rahata.

Lust vastas žestile otse kohtusaalist väljudes aga kavala ninanipsuga, pakkudes heategevusorganisatsioonidele valuraha asemel eetriaega: „Ma vaatan oma vaatajale otse silma ja ütlen otse, et olukord on selline, ma olen kohtus, on kompromiss, pean neid heategevuslikke organisatsioone aitama ja teie võtke seisukoht, kas te tahate neid aidata euro-kahe-kolmega,“ sõnas Lust pärast istungit. Nüüd jõuab raha igal juhul abivajajateni.

Artikkel on refereeritud Õhtulehe intervjuust.