Sajandi ämber! Palee valvurid pidasid prints Andrewd sissetungijaks ja käsutasid ta pikali

 (21)
Yorgi hertsog prints Andrew
Yorgi hertsog prints AndrewFoto: LEON NEAL, AFP

Pärast esmaspäeval aset leidnud vahejuhtumit on Buckhinghami palee valvurid ilmselt valvsamad kui kunagi eales, kuid said nüüd hakkama liigse valvsuse tõttu prints Andrew väljavihastamisega, pidades ta kinni kui kahtlase isiku ja käsutades ta maha pikali.

53-aastane prints jalutas 4. septembril aias, kui kaks valvurit ta kinni pidasid ning maha pikali käsutasid, et tuvastada "kahtlane isik". Scotland Yardi sõnul ei tõmmatud küll relvasid välja ja ei kasutatud jõudu, kuid selline vahejuhtum leidis aset nende kinnitusel, vahendab The Telegraph.

Kui esmaspäeval õnnestus üle 30 aasta esmakordselt päris sissetungijal ronida üle paleed ümbritseva aia ning siseneda palee ruumidesse, enne kui liikumisandur võõrast märku andis, siis sel korral pidasid ärksad valvurid kahtlase isiku juba ennetavalt kinni ja said hakkama millegagi, mida palee allikas peab sajandi suurimaks alahindamiseks: "Yorgi hertsog Andrew oli väga ebarõõmus ning ametnikud väga piinlikus olukorras." Allika sõnul kõik paleetöötajad teadma, milline ta välja näeb.