Salumäe Kanepist: teeb ärevaks, kui nii tihti treenereid vahetatakse

 (29)
Erika Salumäe raamatuesitlus
Foto: Ilmar Saabas

"Kui lähtuda uudisest, et Kaia Kanepi kaotas oma suursponsori kuna neil oli erinev arusaam treeningmeetodist, siis see tundub kummaline. Sponsorit ei huvita meetod, vaid tulemus," arutleb kahekordne olümpiavõitja Erika Salumäe Kaia Kanepiga juhtunut.

1. veebruaril tuli teade, et tennisist Kaia Kanepi suursponsor Tallink Grupp teatas, et loobub tennisisti edasisest toetamisest ületamatute erimeelsuste tõttu tuleviku suhtes.

Lisaks sellele ütlesid Kanepiga koostöö üles veel treener Mait Künnap ja tema Tallinki juhist mänedžer Enn Pant.

"Kui on miljoniline sponsor ja veel Eestist, siis peab olema tõsine põhjus, miks leping üles öeldakse," mõtiskleb Salumäe Publikuga vesteldes. Ta kiidab Enn Panti: "Tegu on sporti armastava ja propageeriva inimesega."

Salumäe nendib, et kõrvalt vaadates teeb ärevaks see, kui sageli Kanepi on treenereid vahetanud. "Ma ei tea selle ala spetsiifikat, aga minu alal nõnda tegutsedes kaugele ei jõuaks. See on aastate pikkune sportlase ja treeneri koostöö," lausub Salumäe.

"Tippspordis ei tohiks olla uisa-päisa käitumist. Samas on iga päev üks suur eneseületamine. Soovin Kaiale kindlat meelt ja positiivsust. Küll tuleb siis ka positiivset tagasi."