Sarkastiline telekokk Gordon Ramsay kaotas Michelini tähed: uputaksin süüdlase Norra fjordi!

 (7)
Gordon Ramsay
Gordon RamsayAP

Kõik, kellele terava ütlemisega tippkokk Gordon Ramsay ei meeldi, tõstavad praegu ilmselt toosti tema terviseks, vahendab The Guardian, selgitades hiljuti paljatunud asjaolu, et varasema 16 tähe asemel on Ramsay restoranidel nüüd 14, sest üks jäi kriitikutele silma ebastabiilse kvaliteediga nii toidus kui teeninduses.

Kuigi 2006.aastal rajatud Manhattani restoran nimega Gordon Ramsay at The London enam talle ei kuulu, on kokk varem korduvalt rõhutanud, et tähtede kaotamine on tema jaoks niivõrd oluline, et ta teeks hambad ristis kõik, et kaotatud au tagasi võita.

"See on nagu pruudist ilma jäämine. Sa tahad teda ju tagasi," kõlas Ramsay selgitus ühes Norra vestlussaates, kus ta lisaks eelpool mainitule võrdles olukorda ka jalgpallurile Meistrite Liigas põrumisega. "Ma nutsin, kui ma oma Michelini tähed kaotasin," ütles ta avameelselt.

Tähtede äravõtmise algatas restorani- ja hotellisoovituste raamatu peatoimetaja Michael Ellis, kes põhjendas ajakirjale Times, et antud restorani kvaliteet oli liiga kõikuv ning tähtede äravõtmine igati õiglane. "Kui saaksin teada, kelle süü tõttu tähed kaotati, viiksin ta Norra kõige imelisema fjordi äärde ja uputaksin ta ära," ähvardab Ramsay.

Tuntud staarkokal on üle maailma veel 25 restorani, millest 12 on pärjatud nüüdseks 16 tähe asemel 14-ga.