Siret Kotka-Repinski kurikuulsast välisreisist Savisaarega: me käisime koos Hispaanias, sest ma olin haige!

 (65)
Tallinna linnavalitsus toetas Kiltsi rahvamaja põranda ehitamisel
Tallinna linnavalitsus toetas Kiltsi rahvamaja põranda ehitamiselFoto: Priit Simson

Kolmapäeva õhtul eetris olnud "Pealtnägija" dokumentaalis Edgar Savisaare kohta intervjueeriti ka tema üht kõige andunumat abikätt Siret Kotka-Repinskit. Aastaid tagasi tekitas palju kõmu tema ja Savisaare lähedane suhe, mis viis nad koos ka välismaale. Kotka avalikustas, et Hispaania reis võeti ette tegelt tema tervise pärast.

Sellest reisist rääkimine tõi Kotkale silma isegi pisarad, ning neiu pidi ennast ka koguma enne, kui ta sai jätkata. "Ma olin haige ja mind raviti seal. Ma ei saanud isegi sellest negatiivsest sündmusest oma emale rääkida. Ma ei tahtnud teda muretsema panna," tunnistas saates Kotka.

"Mis puudutab seda Hispaania reisi, siis minu jaoks oli see tervise parandamise eesmärgiga. Väga vähesed teadsid. Edgar Savisaar nägi, et ma olen ära vajunud ja ta ütles, et ta aitab mind."

lennujaamas Foto: Andres Putting
Seotud lood:

"Ma saan aru, et meedias on sellest räägitud, et see oli pigem puhkusereis. Siis minu jaoks see polnud," lisas Siret, kes maksis kinni ka kõik lennupiletid ise, sest tema jaoks mindi sellele reisile.

"Ma olen öelnud seda kõikidele, et meid sidus erakond. Me mõistsime üksteist rohkem," kommenteeris nende vahelist suhet Kotka.

Edgari toonane abikaasa Vilja Toomast ütles saates, et Siret on just see, kes peaks peeglisse vaatama. "Mul on kahju temast kui naisest. Aga väärikust tuleb ikkagi säilitada," ütles Vilja kohta Siret.