Sissi Nylia Benita teda pidevalt saatvast rassismist: kuhu ma tagasi lähen? Ma sündisin Pelgulinnas!

 (463)
Eesti Laulu finaali eel!
Sissi Nylia Benita ja tema raamatud
Sissi Nylia Benita ja tema raamatudFoto: Tiit Blaat

Hip-hop artistide mänedžerina tegutseva tumedanahalise Kristina Pärtelpoja Sky.ee veebisaates "Kokkamine Kristinaga" käis külas Eesti Laulu finalist Sissi Nylia Benita, kes tunnistas, et on kasvatanud endale elu jooksul paksu naha, et mitte haavuda näiteks sellest, kui võõrad inimesed teda "rõvedaks neegriks" nimetavad.

Juba enne Eesti Laulu poolfinaalide eetrisse minekut salvestatud videousutluses teeb Sissi iseenda aadressil lausa naljagi, nimetades end Eesti neegriks ja tunnistab, et tõenäoliselt kardavad inimesed seda, mida ei tea. "Vanasti öeldi kogu aeg, et rooma tagasi "sinna"," meenutas Sissi, kuidas teda mingisse abstraktsesse tumedanahaliste inimeste riiki tagasi minema suunati. "Iga mu artikli all saadetakse mind ka tagasi sinna, kust tulin. Aga ma sündisin ju Pelgulinnas!” naljatas saatejuht Kristina. “Oh, mina ka,” sekundeeris talle Sissi.

Lauljatar tunnistas muret selle üle, et pärast staarisaates tuntuks saamist on hakanud talle vihakirju saatma ka väikesed tüdrukud ja poisid. “Kui varem olid need vanemad inimesed, kes tulid mulle midagi ütlema, siis nüüd ütlevad halvasti 12-aastased tüdrukud,” imestas Sissi. “Kui oled 8-aastane ja näed, et isa karjub teleka ees, et “kuradi neegrid”, siis laps teebki samamoodi järgi,” leidis Kristina.

Artikkel refereeritud Sky.ee'st!