SOENGUSÕDA: Vaata printsess Diana soengut, mis röövis kuningannalt tähelepanu ja tekitas suure tüli

 (11)
Kuninglik laupäev
Printsess Diana
Printsess DianaFoto: PATRICK RIVIERE, AFP

Sellest saab peagi 30 aastat ja ometi mainitakse seda soengu-sõda korduvalt veel tänagi erinevates raamatutes ja dokumentaalfimides. Publiku rubriik Vana kuld meenutab Briti parlamendi avapäeva 6.novembril 1984.aastal. Nimelt kogunes kuningapere traditsiooniliselt parlamendi avapäeval kuninganna kõnet kuulama. Paraku tegi toona 23aastane printsess Diana saatusliku vea. Ta otsustas eksperimenteerida uues, kammidega kinnitatud soenguga, saades inspiratsiooni populaarselt Briti lauljatarilt Vera Lynnilt, kelle karjäär õilmitses II maailmasõna ajal.

Ajsjade käik oli selline, et kui kuninganna Elizabeth II kõneles venivalt valitsuse seadusandlikust tegevuskavast, olid kõikide pilgud pööratud hoopis Walesi printsessile, kes istus kuninganna paremal käel troonist madalamal, ja tema vaidlusalusele ülespandud soengule.

Päev hiljem oli kõik ajalehed täis lugusid printsess Diana uuest soengust ja tunduvalt vähem tähelepanu sai kuninganna kõne. Tol ajal oli kuninganna printsessi käitumisest häiritud - teda ei seganud uue soenguga eksperimenteerimine, vaid päev, mil printsess otsustas soenguga välja tulla. Kuninganna õde, printsess Margaret oli marus ja küsis oma õelt: "Kuidas ta julgeb sind niiviisi narriks teha?"

Seotud lood:

Kolmkümmend aastat hiljem on see meedias iseenesestmõistetav, et näiteks Cambridge`i hertsoginna uus kleit, kingad või soeng, saab rohkem tähelepanu, kui prints Charlesi kõne. Toona oli see aga pigem erakordne lugu, mis sillutas tulevastele sarnasele lugudele viljakat teed.

Vaata pilte skandaalsest soengust SIIT.