Strandberg: presidendipaari maailmapilt on naiivne ja lihtsustatud!

 (89)
Marek Strandberg: presidendipaari maailmapilt on naiivne ja lihtsustatud!
Foto: Ilmar Saabas

Mida rohkem Evelin Ilves tervisliku toitumise ning kodumaise tooraine ning selle hinna koha pealt sõna võtab, seda kurjemaks läheb rahvas ning nagu näha, ka vastasleeri poliitikud. Marek Strandberg sülgab Ilveste suunas nimelt tuld ja tõrva ning nimetab nende maailmapilti naiivseks ja lihtsustatuks.

"Head inimesed, kes te olete õukonnaga rohkem puutumuses, andke headele metsa ja põllutöötajate eestkõnelejatele Toomasele ja Evelinile teada, et Eesti kohalik ja oma tomat on juba ammu mitte mulla, vaid Vene gaasi lõhnaga," kommenteeris Strandberg oma Facebooki kontol eile Ärmal toimunug puhtale toidule keskendunud üritust ja presidendipaari kohalikku toitu kiitvaid seisukohti.

"Naiivne ja lihtsustatud maailmapilt levib õukonnast taas üle riigi ja rahva," arvab Strandberg. "Noh muidugi, kui nüüd pole miskit salajases Kadrioru geenmuundamise laboris loodud karvaseid või väga karvasid Eesti sügis-tali tomateid. Aga eks ta ole, järgmisena võib ju soovitada, et Eesti peale peaks paistma eredam ja kirkam päike kui Hispaanias... Olgu olla eks!?" ironiseerib ta ning nendib juurde, et Eesti oma toit tähendaks tegelikkuses olulist söömismudeli muutust ning ei mingeid taskukohaseid värskeid taimetoite talvisel ajal.