Sünne Valtri paljastab lõpuks, miks Patune Pool laiali läks: ma ei saanud enam aru, kas on öö, päev või mis nädalapäev parasjagu jookseb

 (18)
Sünne Valtri paljastab lõpuks, miks Patune Pool laiali läks: ma ei saanud enam aru, kas on öö, päev või mis nädalapäev parasjagu jookseb
Foto: Karli Saul

Sünne Valtri (37), kelle lood on Youtube’is kogunud enam kui kümme miljonit kuulamist, vapustas ülemöödunud suvel oma fänne, kui teatas, et ansambel Patune Pool lõpetab tegevuse. Kroonikale antud intervjuus kinnitab Sünne, et pole seda kahetsenud. “Vaatasime teineteisele silma ja otsustasime — lõpetame pauguga ja tipus,” lausub Sünne, kes tänaseks on loonud Synne Valtri Bandi ehk SVB.

Patune Pool toimetas pikka aega Eesti rahva absoluutse lemmikuna, kuid muusikakriitikutelt nad tunnustust ei leidnud. "Meid aitas edasi meeletu tahtejõud. Meile öeldi, et Patune Pool on süldibänd ja me ei jõua sellega kuhugile. Sellised ütlemised on minu jaoks kui sütikud," tõdes Sünne. "Üleolevat suhtumist tuli ka teiste artistide poolt, aga nimesid ma ei nimeta. Eks selle viie aasta ja kahe kuu jooksul, mil Patuse Poolega tegutsesime, saatiski meid arvamus, justkui oleme mõttetu bänd ja keegi meid ei kuula. See oli pidev enesetõestamise aeg."

Patuse Poole lõpetamise kohta pole ei Sünne ega Edvin varasemalt palju paljastanud, kuid viimaks ometi on lauljatar nõus põhjuse välja ütlema: "Kui ma oleks samas tempos edasi lasknud, oleks mind varem või hiljem tabanud totaalne läbipõlemine. Ma lõpuks ei saanud enam aru, kas on öö või päev või mis nädalapäev parasjagu jookseb.

Loe edasi viimasest Kroonikast!

Rannap Roostevaba maailm