Superkuumi kosmosepoisse kurvastasid Liibanonis kurjus ja kuuliaugud: pole veel jõudnud ära seedida, mida sellest arvata...


Super Hot Cosmos Blues Band
Super Hot Cosmos Blues BandFoto: Anni Õnneleid

Pühapäevases hommikusaates "Hommik Anuga" muljetasid ansambli Super Hot Cosmos Blues Band solist Janno Reim ja trummar Ilja Sharapov oma hiljuti lõppenud Liibanoni reisist, kus astuti kolme kontserdiga üles sealsetele Eesti kaitseväelastele.

Ettepanekut sõjakoldesse laulma minna kaalusid bändipoisid enda sõnul terve päeva ning üheskoos otsiti ka infot ja uudiseid selle kohta, mis selles regioonis hetkel toimub ja kui ohtlik olukord valitseb. "Me ei kujutanud üldse ette, mis seal ees oodata võib ja seda, mida kujutab endast missiooniline sõjaväebaas," nentis Janno, kuid tunnistas, et tunneb rõõmu, et sai mindud ja käidud.

Sealsete vaatamisväärsustena nimetavad poisid mägesid, loodust ja maastikku, aga ka seda, kuidas kõik ressursid on parema elu loomiseks kasutamata jäetud. Samuti tunnetati kurjust, konflikti ja jagelemist, mis poisse väga kurvastas. "Kuuliaukudega maju oli tee ääres palju ja ega me ei olegi veel jõudnud ära seedida, mida sellest arvata. Otsest ohtu me küll ei tunnetanud ja noh, inimesed olid nagu inimesed ikka, kasvatasid banaane ja oliive...," kirjeldas laulja.Aitäh vastamast ja head loosiõnne!