Surfilaagri turvajuht: eeldasin, et siin on rohkem inimesi ja tüli

 (6)
Meeskonna töötaja Surfilaagris
Meeskonna töötaja Surfilaagris

Publik rääkis Lemmerannas ühe festivali tähtsaima lüliga - Surfilaagri turvateenuste ja meditsiiniabi juhi Marko Männistega. Marko, kelle üllatuseks on selleaastane festival väga rahulik, arvas, et festivalile tulevad rahvamassid ja tülinorijad. "Eeldasin, et siin on rohkem inimesi ja tülisid."

Surfilaagris on eelnevatel aastatel fikseeritud kõige rohkem rikkumisi purjus alaealistele. Kuid sel aastal, nelja festivalipäeva jooksul ei ole registreeritud mitte ühtegi alaealisele alkoholi müümise juhtumit ega rikkumist. "Kõik, keda me oleme kontrollinud on olnud täisealised. Sel aastal on festivalile tulnud enamasti vanemad inimesed," räägib mees.

Küll aga on tihedalt külastajaid meditsiiniputkas. Sagedasteks kaebusteks ning vigastusteks on: pinnud jalas, kuumarabandus, katki läinud jalad-põlved ning muidugi igahommikused peavalud, mis ajavad pohmakollid meditsiiniputkadesse valuvaigistit soetama.

Meeskonna juht Marko, kes on Surfilaagris käinud viimased kuus aastat külastajana, lisab: "Sel aastal on inimesed tulnud siia surfama ning sportima. Inimesed on toredad ja mõnusad ning hoiavad teineteist."

Rannap Roostevaba maailm