Suri režissöör, Eesti Kinoliidu endine esimees ja In Spe flöödimängija Peeter Brambat

 (19)
ETV Filmi Kosmos68 tele-esilinastus. Peeter Brambat keskel.
ETV Filmi Kosmos68 tele-esilinastus. Peeter Brambat keskel.Foto: Sven Tupits

Järjekordne andekas kultuuriinimene on meie hulgast lahkunud —  saabus kurb teade, et režissöör ja muusik Peeter Brambat on surnud. ERR uudisteportaal Menu kirjeldab legendaarse filmimehe elulugu järgmiselt:

Peeter Brambat sündis 31. detsembril 1954. aastal Tallinnas. 1973. aastal lõpetas ta Tallinna Merekooli. Brambat õppis Georg Otsa nimelises muusikakoolis, 1986. aastal lõpetas ta Tallinna Riikliku Konservatooriumi.

Aastatel 1980-1996 töötas Peeter Brambat Eesti Televisioonis režissööri assistendina ning muusika- ja kunstisaadete režissöörina. 1994. aastal lõi ta oma stuudio AD Oculos Film. Selles stuudios valmis ka suurem osa tema dokumentaalfilmidest.

Peeter Brambat mängis ansamblis In Spe flööti. Samuti lõi ta flöödimänguga kaasa ETV muusikasaadete režissööride ansamblis Con Amores B. 2008. aastal sai Peeter Brambatist Eesti Kinoliidu juhatuse esimees.

Peeter Brambati käe all valminud filmide hulka kuuluvad teiste hulgas näiteks "Kosmos 68" ja "Ehituskunstnik Toomas Rein" ja "Maile Grünbergi värvilised maailmad".