Suri soulikuninganna Aretha Franklin

 (21)

Täna lahkus meie seast soulilegend Aretha Franklin. Legendaarne muusik oli raskelt haige juba pikemat aega ning viimaste päevade jooksul kogunesid pere ja lähedased temaga hüvasti jätma.

76-aastasel soulikuningannal diagnoositi vähk 2010. aastal, tema viimane avalik esinemine oli Elton Johni heategevusorganisatsiooni peol möödunud aasta novembris New Yorgis. Eelmisel aastal teatas Franklin, et ta enam avalikkuse ees ei esine, ent stuudios lubas naine tööd siiski edasi teha.

Lauljanna karjäär kestis üle viie aastakümne ning selle vältel võitis ta 18 mainekat Grammy auhinda ja müüs üle 75 miljoni albumi. Franklin on esinenud ka kolme USA presidendi inauguratsiooni tseremooniatel, viimast korda siis, kui 2009.aastal vannutati ametisse Barack Obama.

Oma viimase albumi "A Brand New Me" andis naine välja 2017. aastal veidi enne seda, kui teatas pensionile minekust. "Ma pean teile tunnistama, et lähen sellel aastal pensionile. Ma olen oma karjääri üle uhke," rääkis naine toona.

Aretha Franklin võitles läbi elu kaaluprobleemidega, samuti oli talle suureks probleemiks alkoholisõltuvus, ta oli pikka aega ka ahelsuitsetaja. Franklini õed ja vennad surid kõik samuti vähki.

Meenuta Aretha Franklini kuulsamaid palu!

Seotud lood: