Suri Vene koomik Vitsõn

 (19)
Georgi Vitsõn

Ööl vastu teisipäeva suri ühes Moskva haiglas väljapaistev Vene filmikoomik Georgi Vitsõn. hüvastijätt lahkunuga toimub neljapäeval Moskva Kinomajas.

Matuste toimumisaeg ja -koht on seni veel teadmata, selle üle käivad läbirääkimised Vitsõni lese ja tütrega. Võimalik, et Vitsõn maetakse Moskva lähistele Peredelkinosse.

Mainekas komöödiameister suri 83 aasta vanuses pärast pikka ja rasket haigust.

Tema suurimatest õnnestumistest kinolinal võib nimetada filme “Kaukaasia vang”, “Operatsioon Õ ja teised Šuriku seiklused”, “Õnnekütid”, “Varumängija”, “Kaheteistkümnes öö”, “Balzaminovi naisevõtt”.

Tema esimene arvestatav filmiroll oli aga Gogol filmis “Belinski”. Hiljem kaalus režissöör Grigori Kozintsev tõsiselt talle Hamleti rolli pakkumist, kuid mõtles jalamaid ümber, kui nägi Vitsõnit Gaidai komöödiates trios Juri Nikulini ja Jevgeni Morgunoviga Argpüksi etendamas. Nii saigi Hamletit mängida Innokenti Smoktunovski.

Kolleegide sõnul oli Vitsõn tõsiusklik budist, täiskarsklane, taimetoitlane, tegeles elu lõpuni joogaga ning mediteeris tõsiselt enne iga võttepäeva algust.

1990. aastal pälvis Vitsõn 1990. aastal Nõukogude Liidu rahvakunstniku aunimetuse.