Surnuks peetud Hollywoodi filmistaar ilmus taas avalikuse ette

 (19)
Surnuks peetud Hollywoodi filmistaar ilmus taas avalikuse ette
Scanpix

"X-meeste" filmidest tuntud Hiina näitlejanna Fan Bingbing sattus kodumaal halva tähelepanu alla, kui eelmisel aastal tagasi avalikustati, et ta on maksudest kõrvale hoidnud. Pärast seda haihtus filmistaar aga pea aastaks ajaks, kuni ta nüüd taas kaamerate ette tuli.

Varem oli Bingbing pidevalt avaliku tähelepanu all ja teda loeti Hiina kuulsaimaks näitlejaks, kuid siis tulid avalikuks naise kahtlased lepingud. Nende järgi maksti Bingbingile filmirolli eest 1,5 miljonit dollarit ning sealt läksid ka maksud maha. Eraleping, kus oli kirjas 7,5 miljonit dollarit, näitas, et tegelikult sai Bingbing mitu korda suurema summa, kuid hoiduti maksude maksmisest.

Hiina võimude andmetel on aga Bingbingi võlad riigi ees veelgi suuremad. Nemad väidavad, et naine on võlgu suisa 113,5 miljonit eurot.

Hiina riigimeedia avalikustas 6. septembril artikli, kus oli kirjas, et Bingbing võetud vahi alla ning tema suhtes oli tegemisel kohtuotsus, kuid uudis hiljem kustutati. Pärast seda pole tema tegemistest aga midagi kuulda olnud. Välismeedias arvati, et naine on võibolla viidud karmi režiimiga vanglasse või sootuks tapetud.

22. aprillil ilmus aga staar taas avalikuse ette, osaledes Pekingis iQiyi galal ning pärast seda hakkast ta ka sotsiaalmeediat taas kasutama.