Taavi Rõivas veetis oma mesinädalad sõdurina metsas kaevikuid kaevates ja kätekõverdusi tehes

 (65)
Taavi Rõivas veetis oma mesinädalad sõdurina metsas kaevikuid kaevates ja kätekõverdusi tehes
Foto: Kuvatõmmis / ETV

Endine peaminister Taavi Rõivas lõpetas eelmisel reedel staabiohvitseride sõjalise baaskursuse, mille käigus omandatakse algteadmised, et täita erialaseid ülesandeid reservväelastena õppekogunemistel või sõjaolukorras.

19. augustil abiellunud Rõivas sõitis Võrumaa metsa juba järgmisel õhtul.

"Kui me sinna pühapäeva õhtul läksime, oli esimene öö soojenduseks kasarmus, pärast seda läksime nädalaks ilma telkideta metsa. Tuligi ööbida lageda taeva all, ehitada kamba peale vajalikud pesemis- ja muud võimalused, nii nagu sõdurioskused käivad," rääkis Rõivas saates "Ringvaade".

Poliitiku jaoks oli see esimene kokkupuude sõjaväega.

"Mina astusin ülikooli üheksakümnendate keskel, toona see põlvkond vabastati. Ma olen riigikaitsega väga palju kokku puutunud ja seda juhtinud. Nüüd oli võimalik lisaks suurele pildile ehedat rohuruure tasandit ise katsetada. Mulje esimesest neljast nädalast on väga hea. Kaitseväe instruktorid on väga professionaalsed," lisas Rõivas.

Püssilaskmine tuli endisel peaministril hästi välja.

"60-st 53 või 54 punkti ikka, aga need olid sellised laskmised, kus tuli vahepeal lasta lamades, siis vahetada salve, siis põlvelt," sõnas Taavi.

Seotud lood:

Kõige ebameeldivamaks hetkeks peab Rõivas varajasi ärkamisi magamiskotis vabas looduses.

"Kui see toimub kell viis ja sa oled kaks tundi enne seda ka valves olnud, siis kursantidele laskuv füüsiline kurnatus on ikka päris tõsine," tõdes mees.

Suur osa suvest möödus metsas, lasketiirus ja kasarmus.

A post shared by Taavi Rõivas (@taaviroivas) on

Rannap Roostevaba maailm