TABATUD: Tervislikel põhjustel riigikogust nädal aega puudunud Siret Kotka käis paar päeva varem Savisaarega Gibraltaril

 (168)
Täiendatud!
Siret Kotka
Siret KotkaFoto: Ilmar Saabas

Tänane Õhtuleht jätkas Delfi mõne päeva taguseid spekulatsioone, et läinud nädalal riigikogust väidetavalt tervislikel põhjustel puudunud rahvasaadik ja Keskerakonna fraktsiooni liige Siret Kotka viibis hoopis koos parteiülemuse Edgar Savisaarega reisil Gibraltaril.

Õli valas tulle asjaolu, et Kotka oli Delfile nelja päeva eest reisi Savisaarega eitanud. Küll aga jäid Kotka ning Savisaar 4. oktoobril silma Gibraltaril viibinud eestlastele, millest asusid liikvele ka vihjed Kotka puudumise võimaliku "tegeliku" nädala pikkuse puudumise kohta alates 6. oktoobrist.

LOE LISAKS: Keskerakonna liige Siret Kotka puudus tervislikel põhjustel nädal aega riigikogust

Tunnistajate väidete peale tunnistas Kotka, et käis tõepoolest Savisaarega Gibraltaril, ent naasis vahetult enne haiguslehele minekut.

"Ülemöödunud nädalal – mis teatavasti oli riigikogus vaba nädal – viibisin mitmes Euroopa riigis, et kohtuda inimestega, kes on Eestist lahkunud ja nüüd töötavad ja elavad välismaal. Tundsin huvi, kas ja kui jah, siis millistel tingimustel oleksid nad valmis Eestisse tagasi pöörduma. Ringreisi ajal astusin tõepoolest korraks läbi ka Gibraltarilt. Mul oli paar kohtumist, mida austas oma kohaloluga ka linnapea," selgitas Kotka kirjalikult Õhtulehele.

Seotud lood:

Kotka esindaja kinnitusel Delfile oli rahvasaadiku tervislikel põhjustel eemalviibimine paika pandud juba suvel.

Loe refereeritud artikli täisteksti Õhtulehest.