Tahad Taavi Libet närvi ajada? Küsi talt, kas jõulukingid on ostetud

 (6)
Taavi Libe ja Katariina Ratasepp
Taavi Libe ja Katariina RataseppFoto: Aivar Kullamaa, Kroonika

Saatejuht Taavi Libe kurdab Õhtulehe veergudel, et jõulukinkide tegemine ajab närvi ning esimest korda šokeeriti teda selleteemalise ülekuulamisega juba novembris — tema sõnul on edumeelsete maailmakodanike mõtteviisiks hedonistlikest väärtustest loobumine planeedi hüvanguks.

"Lõppeva aasta kontekstis on kingituste tegemine – veel enam nende ostmine – eriti kaheldava väärtusega tegevus," leiab Libe, kuid lisab, et kingitustest loobumise lubaduse täitmine nõuab samasugust hulljulgust nagu teisele autole sirgel teel vastu kihutamine. "Alati on kuklas teadmine, et kuskil on vanavanemate põlvkond, kes saabub jõuluistumisele ikka hunniku kingitustega ning ilmselt keeravad ühel hetkel sirgteelt kõrvale ka nooremad sugulased."

Väga sünge stsenaariumi kohaselt jääbki Libe sõnul valida, kas jääda endale kindlaks ja saada hiljem suguvõsa vaikiva halvakspanu osaliseks, sest oled ainsana saabunud kohale ilma ühegi jõulukingita, või viimasel hetkel siiski enesekaitseinstinkti usaldada ja traavida päev või paar enne jõulupühi mööda kaubanduskeskust. "Ostelgem end lapikuks!" ironiseerib ta.

Refereeritud Õhtulehest