Täna toimus esimene istung Kevin Spacey üle, näitleja on enda sõnul süütu

 (1)
Täna toimus esimene istung Kevin Spacey üle, näitleja on enda sõnul süütu
Scanpix

Täna toimus esimene kohtuprotsess näitleja Kevin Spacey üle, teda süüdistatakse 18-aastase noormehe käperdamises ühes Nantucketi saarel asuvas baaris. Näitleja sõnas kohtule, et ta on süütu, vahendab CNN.

59-aastast näitlejat süüdistatakse sobimatus kallaletungis, tegemist on kriminaalsüüdistusega, mille eest võib kohus mõista kuni viis aastat vabadusekaotust.

Prokurörid palusid, et mees hoiaks süüdistajast ja tema perekonnast eemale, kohus nõustus selle palvega. Näitlejat kaitsvad advokaadid palusid kohtul alles hoida ohvri mobiiltelefoni andmed ja tekstisõnumid poole aastase perioodi kohta alates vahejuhtumi toimumisest. Nende sõnul on seal tõendeid, mis kinnitavad näitleja süütust.

Järgmine istung toimub 4. märtsil. Kohtunik nõustus palvega, et Spacey ei ole ise kohustatud istungil osalema, kuid mees peab olema telefoni teel kättesaadav.

Spacey saabus istungile rahulikult, selle jooksul ei vaadanud ta ohvrile otsa ega rääkinud kellegagi. Ka kohtust väljudes ei vastanud mees ajakirjanike küsimustele.