Tanel Veenre elu esimesest tätoveeringust: merihobu on mu hingeloom, kellel oluline roll minu omamütoloogias!

 (1)
Tanel Veenre
Tanel VeenreFoto: Rauno Volmar

Kõik, kes tunnevad kunstnik Tanel Veenret või teavad tema loomingut, on hästi kursis sellega, kuivõrd olulist rolli mängivad ta imeliste ehete kujunduses merihobud. Nüüd on Tanel otsustanud asja ametlikuks teha ja avaldada oma lemmikmotiivile armastust selle imearmsa tätoveeringuga, mis ta enda sõnul on elu esimene. Aplaus! Ilusa teose autor on Silver Chromer Piradose tätoveerimisstuudiost.

A photo posted by Tanel Veenre (@tanelveenre) on Jan 25, 2016 at 2:18am PST

39-aastasena oma kehale esimese tätoveeringu teinud Veenre tunnistab Õhtulehele, et kuigi see on alles üsna värske, mõlgub tal peas veel paar pilti. “Merihobukesest on kujunenud mul omamoodi hingeloom, neil on oluline roll minu omamütoloogia lavalaudadel,” räägib kunstnik ning lisab, et oma esimesed hobukesed ostis ta 2003. aastal Singapurist ühest Hiina meditsiini poest.

“Ma olen merihobukesi palju kasutanud ka oma loomingus, nii poolvääriskividest kui ka kosmilise tolmuga kaetud sabakestega,” räägib Tanel. “Samuti olid merihobukesed möödunud aastal mööda maailma — Bangkokis, Taiwanil, Soomes, Portugalis, Brasiilias — tuuritanud näitustel minu draama kangelased.”