Tanja Mihhailova: et Eestis tööd teha, pead oskama eesti keelt!

 (27)
Tanja Mihhailova: et Eestis tööd teha, pead oskama eesti keelt!
Foto: Rauno Volmar, Eesti Päevaleht

Kui Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng Tanja Mihhailova kümme aastat tagasi koolimaja stendil kuulutust silmas, mis kutsus üliõpilasi muusikali "Miss Saigon" prooviesinemisele, jättis see teade ta külmaks. Põhjusel, et Tanja ei taibanud eestikeelsest tekstist mõhkugi, kirjutab Õhtuleht.

Umbkeelne, nagu ta oli. Nüüd vadistab ta eesti keeli vabalt ja leiab, et ilma keeleoskuseta poleks ta Eesti popmuusikalaval läbi löönud.

"Ma tõesti ei uskunud, et ma olen ühel päeval arvestatav laulja, keda kutsutakse Eesti teatrilavale peaosasid mängima," räägib Tanja.

"Aga nüüd tean, et suhtlemine on tähtis. Kui sa ei oska eesti keelt, siis pole vahet, kas oled laulja või pead mõnd muud ametit – selleks et Eestis tööd teha, pead sa oskama eesti keelt.
Eriti sel juhul, kui oled avaliku elu tegelane. Isegi kui laulad inglise keeles, suhtlema sa ju ikka pead. Ma kunagi ei lähe lavale nii, et laulan oma lood ära, ütlen vahepeal aitäh ja kõik. Ma pean ju inimestega rääkima," tõdeb ta.

"Suhtlus ja eesti keele oskus on väga olulised. Ülejäänud on juba juhuse asjad. Juhuslikult nägi mind mänedžer ja kutsus laulma, ma ei läinud "Miss Saigoni" ja sain "Cabaret’sse", ja nii edasi."

Refereeritud artikli täistekst Õhtulehes.