Tanja Mihhailova peab jooma toorest muna, suitsetama ja taluma natsisümboolikat

 (23)
Tanja Mihhailova peab jooma toorest muna, suitsetama ja taluma natsisümboolikat
Foto: Christo Neemre

Raadio 2 pärastlõunasaates "Siin me oleme" külas käinud lauljatar Tanja Mihhailova paljastas, milliseid isiklikke eneseületamisi peab ta sooritama, et äsja esilinastunud Vanemuise muusikal "Kabaree" ikka õnnestuks.

Laval inglise muusikalitähte Sallyt kehastav Tanja peab laval tegema kõike seda, mida ta oma isiklus elus ei talu -  jooma toorest muna, suitsetama, taluma natsisümboolikat ning füüsilist vägivalda.

Tanja tunnistas, et kahekuune prooviperiood ja peagi algavad etendused pole aidanud tal leppida või kohanduda tõeliselt ebameeldivate tegevustega. Näiteks peab Tanja jooma laval toorest muna ja suitsetama. Tanja selgitas, et ta ei pea küll pika pitsiga sigertist suitsu kopsudesse tõmbama, aga niisamagi on ninna või suhu sattuv suits vastik. Toore muna joomine ei aja õnneks enam iiveldama, aga harjumisest on asi kaugel.  

Muusikal, mille tegevus toimub 1931 aasta Berliinis, kus natside liikumine on tõusuteel, peab Tanja eriti rängaks esimese vaatuse lõpus, kus Tanjal on vaja taluda rohkesti "fašistide lippe".

Ühes stseenis tuleb aga näitlejataril suisa vastu vahtimist saada.

Kõigele vaatamata on Tanja õnnelik, et saab teha peaosa tükis, kus ta esmakordselt kannab draamanäitleja vastutust - lisaks laulule ja tantsule on tal esitada ulatuslik tekstiosa.

Tanja Mihhalova teeb Sally rolli vaheldumisi lauljatar Gerly Padariga.

Vanemuise "Kabaree" esietendus Tallinnas on Solarises laupäeval.