Tehtud! Kate ja William vilistasid taas kuningakoja traditsioonilistele jõuludele

 (16)
Tehtud! Kate ja William vilistasid taas kuningakoja traditsioonilistele jõuludele
Scanpix

Juba teist aastat on Cambridge`i hertsoginna Catherine ja prints William pidanud jõule omamoodi. Kuningapere jaoks tähendab jõululaupäev lõputuid traditsioone kuninganna valdustes Sandringhamis. Näiteks minnakse esmalt hommikul kirikusse jumalateenistusele ja enne lõunat käiakse ka teisel, pidulikul jumalateenistusel, kus on kohustus kanda pidulikke rõivaid ja kübaraid.

Pärast teist jumalateenistust kogunevad kõik Sandringhami valdustes, kus toimub traditsiooniline pidulik jõulueine. Paraku tohivad uhkest söömaajast võtta osa lapsed, kes on 10aastased. Nooremad kuninglikud jõnglased peavad jõulurooga nautima eraldi ruumis, kus nendega tegelevad lapsehoidjad. Nii on see Inglismaa kuningakojas olnud sajandeid ja seda traditsiooni ei suutnud murda isegi mässumeelne printsess Diana.

Paraku on Kate ja William otsustanud, et nende pojal ja tütrel peab olema võimalikult normaalne lapsepõlv ja nad soovivad oma lastega jõululaupäeval koos süüa. Seepärast on Kate ja William juba teist aastat jätnud vahele piduliku õhtusöögi kuninganna Elizabeth II juures ja sõitnud hoopis Middletonide villasse, kus lapsed tohivad jõululauas koos ema-isaga olla.

Kate´i ja Williami otsus pakkuda oma lastele vahvat lapsepõlve ja traditsioonilis jõule, kus nad saavad võimalikult palju aega koos aega veeta, on leidnud brittide seas heakskiidu.