Tohoh! Tambet Tuisk oleks äärepealt Genka asemel "Klassikokkutulekus" mänginud: jumal tänatud, et ära ütlesin

 (45)
Tohoh! Tambet Tuisk oleks äärepealt Genka asemel "Klassikokkutulekus" mänginud: jumal tänatud, et ära ütlesin
Fotokollaaž

"René Vilbre kutsus mind sinna filmi sellesse rolli, mida mängib Genka," rääkis nüüdseks juba paar aastat vabakutselise leiba maitsnud Tambet Tuisk.

Miks sa ei läinud?

Mul oli palju tööd, võtteperiood oli väga lühike ja... ütlesin ära. Ma arvan, et jumal tänatud, et ära ütlesin. Nii hästi või orgaaniliselt, nagu Genka seda rolli teeb, poleks mina suutnud. Mul on siiralt väga hea meel, et nii läks.

Aga kuidas kommenteerid seda, et kriitikud virisevad ja rahvas naudib?

Ma ütleksin hoopis nii: igasugune Eesti filmi edu on hea. Mulle võib mõni film, mis jõuab Eestist laia maailma, kunstiliselt meeldida ja võib ka mitte meeldida, aga kirjutan sinna alati alla, sest lõpuks on ikkagi hea, kui meie film suuremat tähelepanu leiab. On väga hea, kui meie lood kõnetavad vaatajaid ka väljaspool Eestit. Totaalne respekt tegijatele.

Kui palju saad endale lubada luksust, et ütled filmirollist ära?

Minust targemad inimesed on öelnud, et liiga palju pildis olemine ei tule kasuks. Pean ikkagi valima. Pean kõigepealt endale otsa vaatama ja küsima: kas mul on jõudu seda praegu teha? Võib-olla on aeg, kui ei tohiks midagi võtta, sest hakkan ennast kordama või lihtsalt... fail on täis. Ja kui ma midagi teen, siis pean teadma, miks seda teen. Ei pea kõva häälega välja ütlema, aga ise pean teadma.

Täispikka intervjuud Tambet Tuisuga loe tänasest LP-st!Aitäh vastamast ja head loosiõnne!