Tõnis Mäest valmis juba mõne aja eest uhke skulptuur, ent on üks märgiline põhjus, miks seda veel ilmarahvale ei näidata

 (68)
Tõnis Mägi
Tõnis MägiFoto: Argo Ingver

LP-le antud intervjuus rääkis muusik Tõnis Mägi, et temast valmis savist skulptuur ja autor tahtis selle juba pronksigi valada, kuid Mägi ei lubanud. Ta ütleb, et seda võib teha alles pärast tema surma.

"Paar aastat tagasi võttis minuga ühendust üks Tartu kunstikooli lõpetaja, Inga Tomson. Tal oli suur soov teha minust elusuuruses skulptuur. Ma olin nõus ainult tingimusel, et minu eluajal seda püsti panna ei tohi," rääkis Mägi. "Raamatus, mille Berk Vaheriga tegime (2006. aastal välja antud "Tõnis Mägi. Müümata naer" – K. V.), olen öelnud, et minu eluajal ei tehta minust mingit pronksratsanikku. Niisiis, kunstnik tegi savist skulptuuri valmis – tuli tõesti väga ilus ja sarnane. Ta arvas, et võiks ikka millalgi pronksi valada. Ütlesin, et oota-oota, ega ma nüüd igavesti ka ela."

Mägi kodukohaks on Peedu. Ta tõi välja: "Ja vahepeal oli veel plaan panna see kuju siia Peedu rongijaama ja kõrvale kass Teofrastus. Õnneks ei läinud läbi. (Naerab.)"

Pikemalt saab lugeda LP-st.