Tõnis Niinemetsa kiri peaministrile: kas tõesti, härra peaminister?

 (462)
Tõnis Niinemetsa kiri peaministrile: kas tõesti, härra peaminister?
Kollaaž

Koomik Tõnis Niinemets ei ole nõus peaminister Jüri Ratase sõnavõtuga, et enamik Eesti inimesi soovib hääletada paberil, hääletuskasti juures. Sellest ajendatuna kirjutas Niinemets peaministrile vaimuka avaliku kirja.

Peaminister Jüri Ratas väitis riigikogus: "Ma tean, et enamik Eesti inimesi tahab valimistel hääletada paberil, hääletuskasti juures."

Mul on üks küsimus!

Jüri, kust sa tead?! Sellised "mina tean" väljaütlemised on rohkem ühe teise mehe rida ja see mees annab inspiratsiooni kogu maailma stand-up koomikutele.

Video "kõiketeadvast" Donald Trumpist.

Jüri, kas Sulle ei tundu see veidi libe tee?

Mina Sinu asemel seda teed ei läheks.

Sest näiteks mina eelistan küll elektrooniliselt oma hääle anda. Juba ammu ei ole see kasti juures käimine mingi eriline sündmus, peale mida saab puhvetist produkte ja punased nelgid. Meil on seda aega mujale ka panna. Ma võiksin näiteks perega hoopis loomaaeda minna.

Jüri, mure on tegelikult hoopis mujal. Sellel ajal, kui sina valutad on pead küsimusega: "kuidas me peaksime valima," mõtleme meie "keda valida" ja ausalt öeldes, väga häid valikuid pole. Jüri, ma usun, et sa soovid parimat, aga sul ei tule kõik veel kõige paremini välja. Edgarit ka ei ole enam ja Donaldi mudel ei sobi Eestisse.

Seotud lood:

Ma tulen sulle appi. Ma tegin oma polli. Teeme selgeks, kuidas keegi valida tahab. Ma panin sinna ühe küsimuse juurde - ja see valik võiks olla ka hääletussedelil "Tahaks valida kedagi teist".

Ma tegin selle polli täiesti sõltumatule lehele ja selle hääletuse tulemusi ei püüta mõjutada.

Poll asub siin: http://www.point.ee/v/gallup/

Varsti on vastused olemas. Jüri, kui Sa tunned, et Sa vajad veel abi, siis mina olen valmis. Sina oled spordimees, mina olen spordimees - lähme teeme Käärikul ühe laagri. Ajastame tippvormi selleks ajaks, kui tulemused saabuvad. Kui tagasi tuled, Saad kohe lahendama hakata. Lähtudes spordiloogikast saad peatreenerina kohe vastutama hakata ja Su uued vastused on juba täiesti uuel tasemel kastist väljas lahendused. Meie kõigi nimel ja kõigi jaoks.

Jüri, veni-vidi-vici.

Tõnis Niinemets

P.S. ma soovitaks kiiresti Sultsiga midagi ette võtta, aga eks Sa ise vaata.

Rannap Roostevaba maailm