Toomas Hendrik Ilvese ja Ieva Kupce sõprus: riigi jaoks julgeolekuoht või mitte?

 (49)
Toomas Hendrik Ilvese saabumine
Toomas Hendrik Ilvese saabumineFoto: Andres Putting

President Toomas Hendrik Ilvese ja tema sõbranna Ieva Kupce avaliku käigu järel Arvo Pärdi juubelikontserdile on korralikult läbi klopitud kõik teemad alates nende kehakeelest kuni Ieva kostüümini, kuid kahe silma vahele on jäänud asjaolu, et nii Ieva kui ka Toomas Hendrik on mõlemad kürberturvaspetsid – nende teada ja käsutada on ka oma riikide küberturvalisust puudutav ja julgeolekuseisukohalt tundlik ja salastatud info!

Küberturvalisuse teemadel on Ilves aastaid kirglikult sõna võtnud ja seda ka üheks oma prioriteediks nimetanud, imekaunis femme fatale Ieva aga Läti kaitseministeeriumi riikliku küberjulgeolekupoliitika koordineerimissektsiooni juhina tegeleb sellega lausa igapäevaselt, kirjutab Kroonika.

Kaitsepolitsei pressiesindaja Harrys Puusepa sõnul on riigisaladuse ja salastatud välisteabe seaduses kõik kirjas ning selgelt reglementeeritud. Seadus kehtib ühtviisi kõigile – nii on ka seaduspõhiselt fakt, et Ieva ja Toomas Hendrik ei tohi omavahel küberkaitsest rääkida tasemel, mis puudutab julgeolekule tundlikumat infot.

Kroonika pöördus ka Vabariigi Presidendi Kantselei avalike suhete osakonna juhataja Piret Perdi poole, kelle sõnul pole põhjust muretseda ning Pert kinnitab, et presidendi ja tippametnikust lätlanna sõpruses ja jututeemades ohtu ei ole.

Refereeritud Kroonikast.