TOP 5 | Kadriorgia, komeedimusi ja vägivaldne Meri! Skandaalid, mis on Eesti presidente kummitanud

 (39)

Kõik Eesti presidendid on pidanud ametikohustuste kõrvalt pidanud tegelema ka avalike skandaalidega, viimati tekitas mõndades inimestes pahameelt Kersti Kaljulaidi väljaütlemine seoses käsitöölistega. Publik koostas edetabeli viiest kõige olulisemast vastuolust, millega meie presidendid on oma ametiaegade jooksul tegelenud.

5. Rüütel ajas segamini võidupüha ja vabariigi aastapäeva

2002. aasta juunis soovis Arnold Rüütel võidupüha paraadil Põlvas Rapla malevkonnale "head iseseisvuspäeva". 24. veebruaril 2006 soovis ta kaitsejõudude paraadil Vabaduse väljakul kõikidele väeosadele "head Võidupüha". See väike "eksimus" pakkus toona inimestele palju kõneainet.

4. Kersti Kaljulaid määrati presidendiks

Seotud lood:

Uue presidendi otsimine eelmisel aastal kujunes väga keerukaks ettevõtmiseks. Pärast seda, kui riigikogus ja valimiskogus ei suudetud presidenti ära valida lahkusid seni pikalt oma vaateid tutvustanud kandidaadid areenilt. Kaljulaid saabus "musta hobusena" kolm päeva pärast valimiskogu luhtumist, nädal pärast seda valis riigikogu ta presidendiks. Paljud inimesed küsisid, kes on Kersti Kaljulaid ja kust kohast selline inimene leiti.

3. Vägivaldne Lennart Meri

Ammu on liikunud kuulujutud, et Lennart Meri oli abikaasana äkiline ja vägivaldne. Kolm aastat tagasi paluti neid kuulujutte ümber lükata Lennarti eksnaisel, Regina Merel. Tema seda teha ei soovinud, naine ütles, et las need kuulujutud levida edasi. Loe lähemalt SIIT!

Kaks kõige suuremat skandaali saad teada juba videost!