TOP 5: Käi p***e, surnud jänes ja Savisaar ehk Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo säravamad hetked teater NO99 eesotsas


TOP 5: Käi p***e, surnud jänes ja Savisaar ehk Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo säravamad hetked teater NO99 eesotsas
Laine Randjärv, Andres Mähar, Marika VaarikFotokollaaž / Ekspress Meedia

Eile saabus teade, et teater NO99 eestvedajad Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper võtavad aja maha ning peavad teatri juhtimisest pausi. Samal õhtul paljastas ajakirjanik Kadri Ibrus Eesti Päevalehes avaldatud artiklis, et Ojasoo ja tema noore naisnäitlejast kolleegi vahel oli toimunud kähmlus, mis päädis kriminaaluurimise ja kokkuleppemenetlusega. Publik võttis selles valguses vaevaks meenutada skandaalsemaid momente Ojasoo-Semperi koostööst, kust ei puudu surnud jänesed, kired ja Savisaar.

Selle etenduse idee sai 2009. aastal alguse siis, kui kirjandus- ja teatrikriitik Märt Väljataga sõnu tsiteerides oli saanud selgeks, et “kultuur on kaotanud pühapaiste riismedki ning Eesti asi peab otsima endale lisaargumente”. Sel ajal istus kultuuriministri toolil Laine Randjärv (endine Jänes — toim).

Kirjandusteadlane Heie Treier käis toona palju meediakära tekitanud etendust vaatamas ja tõdes Delfis avaldatud artiklis, et tundus nagu oleks Marika Vaariku kehastatud kultuuriminister täitsa sümpaatne tegelane — ta soovib südamest kangesti head, aga see ei taha õnnestuda ja nii tekib koomiline vastuolu „sooja, hingestatud” persooni ja tema „jäiselt külma” ametikoha vahel.

Rannap Roostevaba maailm